Jak ocenić wiek jaki mają meble stylowe Trójmiasto?

Wielokrotnie przyłapywałem się na ocenianiu mebli klientów, aby pokazać „bardzo stary i cenny” antyk. „Jest bardzo stary” lub „to prawdziwy antyk” zwykle rozpoczyna rozmowę, po której następuje opowieść o tym, jak trafił w ich posiadanie. Bardzo często „antyk” okazuje się wcale antykiem! Więc jak możesz powiedzieć jaki wiek mają Twoje meble stylowe Trójmiasto? Antykwariusz powiedział, że to był kredens z epoki Hepplewhite, a naklejka z ceną to potwierdza, więc to musi być antyczny, prawda? Niekoniecznie. Szczerze do każdego utworu podchodzę ze sceptycyzmem. Prawda jest taka, że na każdy zabytkowy przedmiot z prawdziwego zdarzenia, w tym meble stylowe Trójmiasto, przypada wiele tysięcy reprodukcji. Patrzę na każdy kawałek, zakładając, że nie jest to antyk z epoki, a następnie używam mocy dedukcji, aby dokonać ostatecznego ustalenia. Oto kilka prostych rzeczy, których może szukać na co dzień kolekcjoner mebli, aby ustalić, czy dany egzemplarz ma prawdziwy wiek, czy może jest to nowsza reprodukcja.

Jeśli nadal nie mam pewności czy to oryginalne meble stylowe Trójmiasto, zaczynam zaglądać do wnętrza szafki na ślady narzędzi. Gdyby wszystko w szafce było gładkie, wiedziałbym, że nie jest tak stary. Papier ścierny nie istniał W XVIII wieku, więc na bardzo starych meblach gdańskich nie próbowano ukryć śladów maszyn w niewidocznych miejscach. Upewnij się, że nie ma „okrągłych” śladów maszyny. Piły tarczowe nie istniały przed rewolucją przemysłową w połowie XIX wieku.

Jak kiedyś wyglądała izolacja poddasza pianką poliuretanową Gdynia?

Najpierw sprawdź, czy masz izolację. Łatwo jest sprawdzić, czy masz izolację poddasza – zwykle luźne wypełnienie między legarami sufitowymi lub odsłonięte maty z kolorowego włókna szklanego. Możesz także sprawdzić ściany zewnętrzne pod kątem serii załatanych dziur. To charakterystyczny znak wdmuchiwanej izolacji. Stare domy mogą być miejscami z przeciągami, a ciepłe powietrze może wyciekać z wielu obszarów. Sprawdź i zobacz, gdzie możesz tracić ciepło w swoim domu, a gdzie potrzebna jest izolacja poddasza pianką poliuretanową Gdynia.

Typowe są kominy i kominki bez pracujących przepustnic. Inne obszary, które należy wziąć pod uwagę, to przecieki powietrza przez pęknięcia wokół okien, kanałów, gniazdek elektrycznych i wbudowane oświetlenie. Należy pamiętać, że głównym miejscem utraty ciepła jest górna część domu. Ciepło wznosi się i może uciec przez dachy, które nie są odpowiednio izolowane.

Co zrobić z istniejącą izolacją? Izolacja poddasza pianką poliuretanową Gdynia lub często stosowane waty bawełniane poddane działaniu boranów to dobry wybór do modernizacji starego domu. Ogólnie zaleca się stosowanie izolacji impregnowanej boranami w zabytkowych konstrukcjach, ponieważ nie powoduje ona korozji rur. Do roku 1910 azbest był powszechnym składnikiem izolacji systemów grzewczych, a w latach trzydziestych był również dodawany do niektórych wyrobów do izolacji budynków. Jeśli podejrzewasz, że Twój dom ma izolację zawierającą azbest, znany czynnik rakotwórczy, przetestuj ten materiał. Całkowite usunięcie tej izolacji byłoby zbyt inwazyjne dla większości starych domów, więc powinno być pozostawione w spokoju — chyba że twój projekt jest całkowitym remontem i będziesz usuwać ściany i sufity. Jeśli azbest łuszczy się, można go zaizolować — pamiętaj, że włókna azbestu stanowią zagrożenie dla zdrowia tylko wtedy, gdy znajdują się w powietrzu. Izolacja poddasza pianką poliuretanową Gdynia powinna być od niego wolna – zamów specjalistyczną ekipę, która ją dla Ciebie wykona!