Chcesz produkować meble na wymiar Gdynia? Przeczytaj ten tekst!

Postanowiłeś więc zamienić swoją pasję do mebli w małą firmę zarabiającą pieniądze. Wkrótce cały swój czas spędzisz w warsztacie, robiąc to, co kochasz najbardziej, prawda? Uwierz mi, przekształcenie hobby w biznes rzadko jest płynnym przejściem. Kilka lat temu zanurzyłem się w świecie przedsiębiorczości, zakładając małą firmę oferującą meble na wymiar Gdynia.

Po latach hobbystycznej obróbki drewna i robienia mebli dla przyjaciół i rodziny, wymyśliłem kilka produktów i zabrałem się do pracy. Szczerze mówiąc, nie byłem przygotowany na to, co to będzie wymagało. Ale jeśli jesteś naprawdę uparty, by spróbować, pozwól, że przedstawię ci kilka prawd otwierających oczy na temat tego, co masz zamiar zrobić. Zgadza się, to, co chciałeś poświęcić więcej czasu, szybko cofnie się do obowiązków związanych z prowadzeniem małej firmy produkującej meble na wymiar Gdynia. Będziesz miał szczęście, jeśli połowę swojego czasu spędzisz na warsztatach, a drugą połowę na poszukiwaniu klientów, wycenach, wysyłaniu faktur, zarządzaniu mediami społecznościowymi itp. Oczywiście nie.

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w projektowaniu graficznym, marketingu, zarządzaniu biznesem, obsłudze klienta ORAZ w meblach na wymiar, na początku może to być przytłaczające. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli będziesz się tego trzymać, zrozumiesz to za kilka lat. Albo wróć do pracy przy biurku. Tak czy inaczej, będzie lepiej. Skupisz się od robienia fajnych mebli na zarabianie pieniędzy. Jako firma z Gdyni będziesz musiał dużo nawiązywać kontakty, aby znaleźć nowych klientów i włożyć pracę w utrzymanie tych relacji. Ponieważ jesteś mały, nie potrzebujesz tysięcy klientów, ale potrzebujesz ich, aby woleli Ciebie od innych marek, z którymi nie możesz konkurować ceną za meble na wymiar Gdynia.