Jak kłaść kamień elewacyjny?

Wentylowaną elewację z kamienia tworzy się poprzez zakotwienie metalowej konstrukcji wsporczej do głównej elewacji budynku, do której przymocowana jest kamienna okładzina, oddzielona od samej elewacji: między kamieniem a elewacją znajduje się przewiewna przestrzeń, która przyczynia się do izolacji budynku samo.

System ten ma za swoją siłę system wentylacji i izolacji, który stanowi. Jako punkt krytyczny, koszt całego systemu obciążony jest kosztami konstrukcji pokrycia, jej projektu i montażu oraz koniecznością zastosowania płyt kamiennych o minimalnej grubości 3 cm, które mają duży ciężar, a co za tym idzie, koszt. W przypadku tej opcji konieczne jest przyklejenie bezpośrednio do ściany nośnej płyt kamiennych o grubości, którą można ograniczyć do 1,3 cm, a co za tym idzie, z korzyścią pod względem kosztów i wagi, w przeciwieństwie do potrzebnych do wykonania wentylowana fasada. System ten, z pewną ostrożnością przy klejeniu i wykonywaniu dylatacji, jest z pewnością najkorzystniejszy pod względem kosztów jakie generuje kamień elewacyjny.

System z wysokiej jakości materiałów takich jak kamień elewacyjny. Zarządzanie jakością poprzez systematyczne kontrole na miejscu i profesjonalne doradztwo. Efektywność kosztowa kamienia elewacyjnego to wysoka trwałość, która pozwala zachować maksymalną wartość i gwarantuje minimalne koszty konserwacji. Zrównoważony rozwój – optymalna izolacja i ochrona przed wilgocią przez pokolenia – taki kamień elewacyjny przetrwa wieki i nadal będzie wyglądał dobrze.