Osuszanie budynków, piwnic i ścian pomoże usunąć wilgoć!

Bezpieczeństwo elektryczne i gazowe jest bardzo ważne po powodzi, ponieważ istnieje ryzyko porażenia prądem lub wycieku gazu. Nie powinieneś ponownie wchodzić do domu, jeśli prąd nie został wyłączony w skrzynce bezpieczników. Należy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy dostawcy energii elektrycznej, aby umówić się na wizytę w celu sprawdzenia, czy skrzynka bezpieczników i licznik są bezpieczne.

Jeśli woda pozostaje w twojej nieruchomości, straż pożarna może być w stanie pompować wodę z nieruchomości za pomocą pomp o dużej objętości, a następnie pomóc wybrać firmę, która zleci osuszanie budynków. Jednak pierwszym priorytetem dla straży pożarnej jest reagowanie na zdarzenia pożarowe i będą musieli się zatrzymać, aby odpowiedzieć, jeśli pożar będzie w toku. Dane kontaktowe lokalnej straży pożarnej znajdują się na stronie straży pożarnej. Możesz także wynająć pompy samodzielnie, ale możesz potrzebować pozwolenia na pompowanie wody do rzek lub kanałów ściekowych, a osuszanie budynków nie zostanie wykonane profesjonalnie.

Starsze nieruchomości mogą zostać zanieczyszczone niebezpiecznymi zanieczyszczeniami, gdy zostaną zalane. Nawet jeśli masz piętro na górze, straż pożarna może powiedzieć, że dalsze przebywanie w obiekcie nie jest bezpieczne dopóki nie zostanie wykonane osuszanie budynków. Jeśli nie jesteś w stanie bezpiecznie pozostać w domu, powinieneś omówić alternatywne zakwaterowanie ze swoją firmą ubezpieczeniową.  Zgłaszanie roszczenia ubezpieczeniowego za szkody powodziowe jest tu właściwie konieczne. Jeśli nie masz ubezpieczenia, skontaktuj się z lokalnymi władzami, które pomogą Ci opłacić rachunki za wypompowanie wody i za osuszanie ścian, piwnic i budynków.